Vestanusu, z. s.

Tábor 2022

termín: 6.-20. 8. 2022 tábořiště Šemíkovice

cena: 3700 Kč

Letos pořádáme tábor na tábořišti Šemíkovice. Nachází se mezi obcemi Šemíkovice a Tavíkovice u říčky Rokytné v prostředí přírodního parku Rokytná. Tato chráněná krajinná oblast je známá svou krásnou přírodou, pro niž je zařazena na seznam evropsky významných lokalit NATURA 2000. Říčku Rokytnou obklopují zalesněné svahy, skalnaté útvary i nivní louky. Čistotu říčky dokazuje například výskyt raka říčního. Z turisticky zajímavých míst stojí za zmínku Sedm mlýnů, přírodní koupaliště Tavíkovice, Přeskáčské podzemí, zaniklá ves Mstěnice, Dukovany a jiné.

Tábořiště je skautské, vybavené stany s podsadami, vojenským stanem, teepee a srubem s kuchyní. Nechybí záchody, umývárna, ani sprcha s teplou vodou.

Tábor je chystán pro 30 dětí ve věku 6 až 15 let. Děti mají pětkrát denně zajištěnou stravu, připravenou našimi zkušenými kuchaři. Minimálně jedno jídlo denně je teplé, po celý den je k dispozici jeden teplý a jeden studený nápoj.

Tým vedoucích se věnuje přípravě programu. Kromě oddílových her, které podporují rozvoj dětí a pomáhají jim osvojovat si základní tábornické dovednosti, je celý tábor prodchnut celotáborovou hrou. Pro letošek chystáme celotáborovou hru na téma Jumanji (inspirovanou stejnojmennými filmy). Téma je z prostředí džungle, nebudou tedy chybět dobrodružné pohybové hry, hry zaměřené na spolupráci ve skupině, vícedenní výlety s přespáním v divočině, vaření na ohni a jiné.

My už se moc těšíme! 🙂

Přesunout se na začátek